دیدار بایدن با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید

دیدار بایدن با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید

رییس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید دیدار کرد و در اظهاراتی روابط دو کشور را «غیر قابل شکست» خواند.

به گزارش تینو مدرن، «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا از «فومیو کیشیدا»، نخست وزیر ژاپن با پهن کردن فرش قرمز در مقابل کاخ سفید استقبال و اظهار کرد: «شراکت بین ما غیرقابل شکست است.»

بایدن اضافه کرد: «ایتلاف میان ژاپن و ایالات متحده آمریکا سنگ بنای صلح، امنیت و موفقیت در منطقه اقیانوس هند-اقیانوس آرام و سراسر جهان است. شراکت ما واقعا جهانی است.»

رییس جمهور آمریکا ضمن سخنرانی در برابر نظامیانی که با لباس تشریفات در مراسم مفصل او برای استقبال از کیشیدا حضور داشتند گفت که از نقش آفرینی جهانی فزاینده ژاپن و حمایت های این کشور از اوکراین در جنگ با روسیه ستایش می کند.

نخست وزیر ژاپن نیز هزاران درخت گیلاسی که کشورش بیش از یک قرن پیش در اختیار ایالات متحده آمریکا قرار داد را نماد شراکت آنها بر شمرده و گفت: «اطمینان دارم ایتلاف آمریکا و ژاپن به بزرگتر شدن و قدرتمندتر شدن ادامه خواهد داد.»

به نوشته خبرگزاری فرانسه،  بایدن بعد از مراسم استقبال رسمی از کیشیدا در چمن جنوبی کاخ سفید  دیداری در پشت درهای بسته با او برگزار کرده و قصد دارد بعد از این دیدار یک کنفرانس خبری مشترک را در باغ رز کاخ سفید و یک ضیافت شام رسمی همراه با اجرای موسیقی را با حضور رییس دولت ژاپن برگزار کند.

رییس جمهور آمریکا در  آستانه آغاز دیدار با کیشیدا در دفترش گفت اتحاد دو کشور هرگز به اندازه حال حاضر قوی نبوده است.

در دستور کار دیدار بایدن و کیشیدا امضای بالغ بر 70 توافق همکاری از جمله در حوزه های نظامی، فضا و فن آوری وجود دارد.

بایدن فردا پنجشنبه میزبان اولین نشست سه جانبه میان رهبران ژاپن، آمریکا و فیلیپین خواهد بود.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار بایدن با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار بایدن با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید"، کلیک کنید.