درخواست 10 کشور از ایران برای تولید مشترک سینمایی

خزاعی خبر داد؛

درخواست 10 کشور از ایران برای تولید مشترک سینمایی

رییس سازمان سینمایی از درخواست 10 کشور از ایران برای انجام پروژه های تولید مشترک سینمایی خبر داد.

 به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، نشست تشریح دستاورد های اجلاس روسای سینمایی کشور های منطقه در تهران با حضور کشور های ایران، روسیه، ارمنستان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان و ترکیه امروز 21 بهمن ماه در خانه جشنواره در برج میلاد برگزار شد.

راید فریدزاده در ابتدای این مراسم عنوان کرد: نشست امروز براساس جلسه دیروز و نشست همکاری سازمان سینمایی ایران با سازمان های سینمایی کشورهای منطقه است . در 6 بند بیانیه ای صادر شد که برای گسترش همکاری سینمایی این کشورها امضا شد.

وی ادامه داد: 6 بندی که در این بیانیه اشاره شده عبارتند از بندهای کلی برای گسترش همکاری های چندجانبه در زمینه تولیدات مشترک، تسهیل اکران آثار در کشورهای منطقه، ایجاد صندوق حمایت مشترک منطقه ای برای فعالان سینما، گسترش همکاری در زمینه توسعه فناوری، افزایش همکاری های آموزشی و پژوهشی و حمایت ویژه از آثار منطقه در جشنواره های هر یک از اعضا.

محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی گفت: یکی از افتخارات این دوره از جشنواره نشست مشترک کشورهای مختلف بود. این نشست ها با هدف همگرایی بیشتر و پرداختن به موضوع سینما بود .
سینما زبان مشترک جهانی است. سینما می تواند دغدغه های مختلف کشورها را مرتفع کند. سینما می تواند ملت ها را به هم نزدیک کند. کشورهای منطقه در این سال ها در حوزه سینما کمتر مورد توجه بوده اند و جلسات کمی در این حوزه برگزار شده است. برهمین اساس در یک سال گذشته در سازمان سینمایی سفرهایی به کشورها داشتیم و تفاهم نامه هایی نوشته شد.

وی ادامه داد: تا امروز تقریبا 10 کشور برای ما درخواست تولید مشترک داشته اند. ما به کمک بنیاد سینمایی فارابی این طرح ها را بررسی کرده و به امید خدا در سال 1403 طرح هایی که امکان آن ها مهیا باشد را پیش خواهیم برد.

رییس سازمان سینمایی مطرح کرد: اگر می خواهیم از این مرحله عبور کنیم و اقتصاد سینمای ما تقویت شود، باید وارد بازارهای جهانی شویم. یکی از راه های ورود به بازار جهانی تولیدات مشترک است. دومین راه نیز این است که زبان مشترک بین الملل داشته باشیم و با آن ها گفتگو شود. اما این نکته هم وجود دارد که به دلیل تحریم های فرهنگ گاهی پخش کننده ها این اتفاق را قبول نمی کردند.

وی افزود: سال گذشته گروه هایی علیه سینمای ایران فعالیت کردند و این موضوع سینمای ایران را کمی تحت تاثیر قرار داد. در همین شرایط جالب است بدانید که ما در این 10 سال گذشته 23 فیلم تولید مشترک داشته ایم. این تفاهمنامه آغازی است که ما در عرصه های بین المللی و مخصوصا در منطقه حضور جدی تری داشته باشیم.

در بخش دیگر این نشست فریدزاده گفت: آقای دنیل دانیلیان معاون وزیر فرهنگ ارمنستان اینجا حضور داشتند اما به دلیل قرار رسمی که داشتند مجبور به رفتن شدند. همچنین رییس سازمان سینمایی روسیه هم فردا صبح به تهران می آیند و در اختتامیه حضور خواهند داشت.

این خبر در حال تکمیل است….

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست 10 کشور از ایران برای تولید مشترک سینمایی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست 10 کشور از ایران برای تولید مشترک سینمایی"، کلیک کنید.