خبر مهم درباره «بیمه بیکاری» این گروه از زنان شاغل

خبر مهم درباره «بیمه بیکاری» این گروه از زنان شاغل

به گزارش تینو مدرن، بر اساس ماده 67 قانون تامین اجتماعی، چنانچه بیمه شده زن 60 روز قبل از زایمان، 60 روز قبل از زایمان سابقه پرداخت حق بیمه را داشته باشد به شرط عدم کار، می تواند از بارداری استفاده کند. معاونت. کمک هزینه بارداری به تعداد روزهای مرخصی معادل دو سوم آخرین حقوق یا حقوق بیمه روزانه است و طبق ماده 63 قانون تامین اجتماعی حقوق نهایی یا حقوق بیمه روزانه عموماً کل حقوق بیمه است. کسر حق بیمه در 90 روز گذشته

تینو مدرن در گزارشی نوشت: شرایط و شرایط دریافت کمک هزینه بارداری به شرح زیر است: بیمه شده ظرف یک سال قبل از تولد 60 روز حق بیمه کار خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده و شاغل یا در مرخصی بوده است. قبل از شروع دوره استراحت واجد شرایط بودن همچنین در زمان استراحت کار نکند و مزد و حقوق دریافت کند.

در اجرای مصوبه 26 اردیبهشت 1400 هیات وزیران مبنی بر الحاق یک تبصره به بند (1) تصویب نامه در خصوص پیش بینی بار مالی ناشی از افزایش مرخصی زایمان در بودجه سنواتی. صورتحساب یا مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه افزایش یافت.

مدت مرخصی زایمان برای مادرانی که سه قلو یا بیشتر به دنیا می آورند یک سال است. ضمناً بیمه شده می تواند حداکثر دو ماه قبل از تولد از مرخصی زایمان استفاده کند مشروط بر اینکه با توجه به تاریخ تولد با گواهی پزشک باشد. در صورتی که بیمه شده در دوران بارداری دچار مشکلاتی شود که سلامت مادر و کودک را به خطر اندازد و با نظر پزشک و تایید شورای پزشکی سازمان مرخصی استعلاجی قبل از شروع مرخصی زایمان ضروری باشد، مدت بیماری خواهد بود. به تعویق نیفتد از دوره مرخصی زایمان و غرامت دستمزد در دوران بارداری پرداخت می شود.

مدت استفاده از بیمه از کمک هزینه حقوق و مرخصی زایمان در سوابق بیمه زنان بیمه شده محاسبه می شود.

سامانه اطلاعات عمومی و نظارت سازمان تامین اجتماعی در ادامه مطلب خود به چند سوال مردم پاسخ داد:

چه کسانی واجد شرایط کمک بارداری هستند؟

بیمه شدگان اجباری صرف نظر از اینکه مشمول قانون کار باشند یا خیر از این حمایت برخوردارند. البته طبق ماده 64 قانون تامین اجتماعی در مواردی که کارفرمایان طبق قوانین و مقررات دیگر باید دستمزد یا بیمه خود را در ایام مرخصی زایمان بپردازند، سازمان تامین اجتماعی تنها مسیول درمان آنان است.

برای درخواست مرخصی زایمان چه مدارکی لازم است؟

بیمه شدگان زن می توانند با ارایه درخواست در سامانه خدمت غیبت و بارگذاری مدارک و مدارک مربوطه شامل عکس شناسنامه مادر، شناسنامه یا شناسنامه فرزند و گواهی پزشک مربوطه از مرخصی زایمان استفاده کنند.

از چه تاریخی می توانید مرخصی زایمان را شروع کنید؟

بیمه شده خانم می تواند قبل از زایمان در صورت درخواست و با گواهی پزشک حداکثر 2 ماه از مرخصی زایمان (به شرط تاریخ تولد) استفاده کند.

اگر بیمه شده از تاریخ تولد برای دریافت مزایای بارداری اقدام کند، اما در تاریخ تولد یا بعد از آن کار کند، کمک هزینه بارداری از چه روزی محاسبه می شود؟

مدت مرخصی زایمان از تاریخ تولد شروع می شود اما پس از کسر روزهایی که بیمه شده دارای کار است پرداخت می شود. به عنوان مثال بیمه شده ای که متولد 25 ماه 1402 بوده و حقوق کامل تینو مدرن ماه را دریافت کرده و به عبارتی 30 روز کاری در تینو مدرن ماه دارد. مدت استراحت از 4 تینو مدرن 1402 شروع شده و بنابراین آخرین روز مرخصی زایمان او 3 تیر 1403 است، اما سازمان تامین اجتماعی بیمه تینو مدرن ماه را پرداخت نمی کند.

آیا پس از پایان مرخصی زایمان، بیمه شده «بیمه بیکاری» دریافت می کند؟

در صورت غیر ارادی بودن بیکاری می توان با احراز سایر شرایط قانونی از بیمه بیکاری بهره مند شد.

آیا اتباع خارجی واجد شرایط کمک بارداری هستند؟

بله، در صورت داشتن شرایط، این امکان وجود دارد.

آیا ایام دریافت مقرری حقوق، مقرری زایمان و بیمه بیکاری به سایر صندوق ها قابل انتقال است؟

در صورتی که سوابق حاصل از پرداخت حقوق ایام بیماری و بیمه بارداری و بیکاری مورد تایید صندوق مقصد باشد، چون برای این ایام هیچ گونه حق بیمه ای به سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است، فقط می توان بیمه اعلام کرد. . حق بیمه از این نظر به صندوق دیگری منتقل نخواهد شد.

47217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر مهم درباره «بیمه بیکاری» این گروه از زنان شاغل" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر مهم درباره «بیمه بیکاری» این گروه از زنان شاغل"، کلیک کنید.