حمایت چین از آتش بس فوری در غزه

حمایت چین از آتش بس فوری در غزه

به گزارش تینو مدرن، سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن ابراز تاسف نسبت به شهدای فلسطینی در نوار غزه و فاجعه انسانی در این باریکه گفت چین تمامی علیه غیرنظامیان و قوانین بین المللی را محکوم می کند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که حملات رژیم صهیونیستی در غزه موجب به شهادت رسیدن بیش از 13 هزار کودک فلسطینی شده است و هم چنین بسیاری از کودکان از سوءتغذیه شدید رنج می برند.

طبق بیانیه ای که در وب سایت رسمی وزارت امور خارجه چین منتشر شده، «لین جیان» سخنگوی این وزارتخانه عنوان کرد: «ما عمیقا از مرگ غیرنظامیان بی گناه در درگیری فلسطین-اسراییل و هم چنین فاجعه انسانی شدید در غزه غمگین هستیم. خانه آنها به ویرانه بدل شده و بیمارستان ها اغلب مورد حمله قرار می گیرند. این صحنه های مربوط به فاجعه انسانی بار دیگر از وجدان بشر عبور می کند و حدود انصاف و عدالت را زیر پا می گذارد. اهمیت و فوریت آتش بس بیش از پیش آشکار شده و هیچ چیز نمی تواند انفعال جامعه بین المللی را توجیه کند».

به گزارش تینو مدرن، وی افزود: «چین قاطعانه با تمام اقدامات علیه غیرنظامیان و قوانین بین المللی مخالف است و آن را محکوم می کند. جامعه بین الملل باید فورا اقداماتی انجام دهد و آتش بس را به عنوان یک اولویت مهم و کمک های بشردوستانه را به عنوان یک مسیولیت اخلاقی تعیین کرده و کنفرانس صلح بین المللی گسترده تر، معتبرتر و کارسازتر را در اسرع وقت برگزار کند. چین آماده ادامه کار مسیولانه برای پایان دادن به جنگ و نجات جان افراد و اجرای راه حل 2 دولتی برای صلح پایدار در خاورمیانه است».

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به وضعیت کنونی دریای سرخ و عملیات ارتش یمن در راستای حمایت از فلسطینیان عنوان کرد: «ما به نقش سازنده برای احیای صلح و ثبات در دریای سرخ ادامه خواهیم داد. ما امیدواریم مسیله مربوط به کشتیرانی ایمن حفظ شود و همه به حاکمیت کشورهای واقع در دریای سرخ احترام بگذارند».

این دیپلمات چینی در پایان تصریح کرد: «تداوم جنگ غزه فاجعه انسانی جدی را به دنبال خواهد داشت. ما از شورای امنیت سازمان ملل در راستای انجام اقداماتی با هدف توقف جنگ غزه در سریع ترین زمان ممکن حمایت خواهیم کرد».

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت چین از آتش بس فوری در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت چین از آتش بس فوری در غزه"، کلیک کنید.