حماس: قطعنامه آمریکا در شورای امنیت همسو با اهداف دشمن صهیونیستی بود

حماس: قطعنامه آمریکا در شورای امنیت همسو با اهداف دشمن صهیونیستی بود

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ضمن تقدیر از اقدام کشورهای روسیه، چین و الجزایر در وتوی پیش نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت درباره غزه اعلام کرد قطعنامه آمریکا در شورای امنیت همسو با اهداف دشمن صهیونیستی بود.

به گزارش تینو مدرن، جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد پیش نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت که در جریان رای گیری وتو شد، شامل جزییاتی گمراه کننده و همسو با اهداف رژیم صهیونیستی بود که به آن امکان ادامه تجاوزات خود علیه غزه را می داد و موجب سرپوش نهادن بر نسل کشی این رژیم علیه مردم فلسطین در نوار غزه می شد و در آن بر توقف فوری جنگ در غزه تاکید نشده بود.

حماس افزود: ما از موضع روسیه، چین و الجزایر که با این قطعنامه جانبدارانه از جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی مخالفت کردند و بر خواسته انسانی و مبرم یعنی توقف جنگ و نسل کشی مردم غزه پس از گذشت بیش از 5 ماه تحت حمایت های همه جانبه نظامی و سیاسی دولت بایدن و قتل و کشتار ده ها هزار زن و کودک و غیرنظامی فلسطینی تاکید کردند، تقدیر می کنیم.

روسیه و چین روز جمعه پیش نویس قطعنامه آمریکا درباره غزه را که بندهای آن به صورت یک طرفه به نفع رژیم صهیونیستی بود، وتو کردند.

پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل درباره غزه با 11 رای موافق، سه رای مخالف از جمله وتوی روسیه و چین و مخالفت الجزایر و همچنین یک رای ممتنع گویان، رای نیاورد.

این پیش نویس مورد نظر آمریکایی ها، «ضرورت آتش بس فوری و پایدار را تعیین می کند» اما از مطالبه آن کوتاهی می کند.

«واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل روز جمعه و در سخنرانی خود پیش از رای گیری گفت پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا درها را به روی آتش بس می بندد، دستان اسراییل را (برای آتش افروزی) باز می گذارد و باعث کوچ اجباری مردم غزه می شود.

آمریکا پیش از این سه مرتبه قطعنامه های ارایه شده از سوی دیگر کشورها را که خواستار آتش بس فوری در غزه شده بودند، وتو کرده است.

 آمریکا از زمان شروع حملات زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی به غزه، بزرگ ترین تامین کننده مالی و تسلیحاتی این رژیم باقی مانده است و در ظاهر صحبت از آتش بس می کند. آمار شهدای غزه نزدیک به 32 هزار تن شده است.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: قطعنامه آمریکا در شورای امنیت همسو با اهداف دشمن صهیونیستی بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: قطعنامه آمریکا در شورای امنیت همسو با اهداف دشمن صهیونیستی بود"، کلیک کنید.