تبیین سیاست های فرهنگی تاثیرگذار بر بازآفرینی شهری

تبیین سیاست های فرهنگی تاثیرگذار بر بازآفرینی شهری

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: سیاست های ترویجی با تاکید بر عوامل فرهنگی می تواند به توسعه و پیشرفت شهر ها کمک کند در این راستا، تبیین سیاست های فرهنگی تاثیرگذار بر بازآفرینی شهری نقش مهمی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، حسین افشاری، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در دیدار با حجت الاسلام محمدحسن رستمیان، امام جمعه شهرستان دامغان اظهار کرد: یکی از سیاست ها و برنامه ها در این واحد دانشگاهی توانمندسازی دانشجویانی است که در دوران دانشجویی و پس از آن نقش مهمی دارند به دانشجو ها کمک می کند تا خود را برای چالش های دانشگاهی و اجتماعی آماده کنند و از ظرفیت جوانی خود بهره ببرند.

وی افزود: توانمندسازی دانشجویان شامل جنبه های مختلفی از آموزش تا توسعه مهارت ها، افزایش توانایی ها و تجربه های عملی می شود تا به جایگاه واقعی خود در جامعه برسند و در مسیر موفقیت قدم بردارند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان  با اشاره به حضور رییس جمهور در شهرستان دامغان عنوان کرد:رییس جمهور در این دیدار قول های خوبی را دادند که باید با پیگیری مسیولان شهرستان به مرحله اجرا برسد. شهرستان دامغان از گذشته های دور دارای ظرفیت های بسیار فراوانی برای حرکت در مسیر پیشرفت بوده و باید امروز و با همه توان موانع پیش روی منطقه مورد شناسایی قرار بگیرد تا نسبت به رفع آنها با تقویت ظرفیت های شهر اقدام شود.

افشاری ایجاد سیاست های ترویجی و فرهنگی را از الزامات کار دانشگاه نسبت به جامعه دانست و تاکید کرد: سیاست های ترویجی با تاکید بر عوامل فرهنگی می تواند به توسعه و پیشرفت شهر ها کمک کرد و در این راستا، تبیین سیاست های فرهنگی تاثیرگذار بر بازآفرینی شهری می تواند نقش مهمی ایفا کند. برنامه ریزی فرهنگی از مهم ترین وجوه برنامه ریزی شهری است که تاثیر مستقیمی بر شاخص های رفاه شهرستان دارد، مسیر دستیابی شهر به توسعه متوازن را آسان می کند و بر کیفیت زندگی اثر مستقیم می گذارد.

وی تقویت دانشکده داروسازی را از برنامه های دیگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان دانست و اضافه کرد: توسعه و ارتقای زیرساخت های دانشکده داروسازی، برتری و تعالی آموزشی دانشجویان از طریق اجرای کوریکلوم به روز، تجارب آموزشی نوآورانه و برنامه ریزی خلاقانه و دینامیک در محیط آموزشی دوستانه و فراگیر، ارتقای جایگاه دانشکده داروسازی در آموزش، تحقیق و توسعه خدمات داروسازی با تربیت راهبران و مدیران نسل جدید داروسازی و بهره گیری از روحیه کارآفرینی در راستای پیشبرد تحقیقات دارویی با کمک اعضای هییت علمی این دانشکده از راهبرد های اصلی واحد دامغان است که با حمایت مسیولان شهری در دسترس خواهد بود.

مردمی بودن از وظایف مهم مسیول است

امام جمعه شهرستان دامغان نیز با اشاره به دیدار رییس جمهور با مردم دامغان گفت: رییس جمهور با وجود برنامه ریزی صورت گرفته در برنامه دیدار استانی، برنامه دیدار خود را به درخواست مردم و علمای دامغان از یک روز به دو روز با وجود مشغله کاری زیاد افزایش داد و با استقبال باشکوه مردم دامغان با توجه به فرصت کم اطلاع رسانی مواجه شدند.

حجت الاسلام محمدحسن رستمیان مردمی بودن را از وظایف مهم مسیول برشمرد و اضافه کرد: با توجه به نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردمی بودن مسیولان دارای ابعاد و جوانب مختلفی بوده این مفهوم فراتر از انتخاب شدن توسط مردم در انتخابات است. در واقع، مردمی بودن به پیوند و ارتباط عمیق و مستمر مسیولان با مردم اشاره دارد. این ارتباط شامل جلسات هم اندیشی با نخبگان، دیدار های حضوری با اقشار مختلف مردم، دریافت نظرات مردم از طریق ابزار های ارتباطی، سفر های استانی و دیدار های چهره به چهره با مردم می شود.

وی بیان کرد: لازمه مسیولیت پذیری قبول تلاش، جدیت و اهتمام به امر است در قیامت از ما سوال می شود که در حوزه مسیولیت خود چه کردیم؟ اساساً مسیول یعنی کسی که از او سوال می شود باید در روز قیامت در پیشگاه پروردگار متعال درباره حوزه مسیولیت خود پاسخگو باشیم. نگاه جامعه به دانشگاه آزاد دامغان مثبت است و همواره شاهد عملکرد مثبتی در بخش های مختلف ازجمله عفاف و حجاب، فرهنگ و توسعه علمی بوده ایم.

امام جمعه شهرستان دامغان ادامه داد: حل مشکلات، نیازمند کار جمعی و گروهی است و با توجه به حضور همکاران باتقوا و کار بلد در آن مجموعه باید همه نیرو ها در مسیر پیشرفت دانشگاه تلاش کنند؛ زیرا موفقیت مسیول در جمهوری اسلامی به عنوان موفقیت نظام محسوب می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تبیین سیاست های فرهنگی تاثیرگذار بر بازآفرینی شهری" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تبیین سیاست های فرهنگی تاثیرگذار بر بازآفرینی شهری"، کلیک کنید.