تبریک امیرعبداللهیان به وزرای خارجه حوزه تمدنی نوروز

تبریک امیرعبداللهیان به وزرای خارجه حوزه تمدنی نوروز

به گزارش تینو مدرن، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز از عید نوروز سال 1403، با ارسال پیام های تبریک جداگانه به همتایان خود در کشورهای حوزه نوروز شامل آذربایجان، ازبکستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، عراق، قرقیزستان، قزاقستان و هند، عید کهن نوروز را به وزیران امور خارجه این کشورها تبریک و شادباش گفت و برای کشورها و مردم این حوزه سالی سرشار از سعادت و بهروزی آرزو کرد.

در پیام حسین امیرعبداللهیان خطاب به همتایان خود در حوزه نوروز آمده است:

«عید نوروز را که میراث فرهنگی و تمدنی مشترک هزاران ساله نیاکان بافرهنگ و تمدن ساز ما در حوزه تمدنی مشترک ملتهای منطقه است، به جنابعالی، دولت و ملت آن کشور دوست و همسایه تبریک و شادباش می گویم.

امیرعبداللهیان افزود: آیین باستانی و سنت های زیبای نوروز، نماد پیوندهای عمیق انسانی، فرهنگی و تمدنی میان ملت های منطقه و صلح و دوستی و خویشاوندی هزاران ساله میان آنان است.

وی تصریح کرد: دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش روابط با کشورهای حوزه تمدنی نوروز را در چارچوب سیاست همسایگی با قوت و در راستای تعمیق پیوندهای دوستی، روابط و همکاری مبتنی بر منافع مشترک با جدیت دنبال می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این پیام ابراز امیدواری کرد: این مسیر با اراده راسخ رهبران عالی و ملتهای ما، زمینه تحقق بیش از پیش توسعه، پیشرفت و رفاه و امنیت مشترک منطقه را فراهم سازد.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تبریک امیرعبداللهیان به وزرای خارجه حوزه تمدنی نوروز" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تبریک امیرعبداللهیان به وزرای خارجه حوزه تمدنی نوروز"، کلیک کنید.