تاکید وزیران خارجه ایران و عراق بر افزایش تلاش ها برای توقف نسل کشی در غزه

تاکید وزیران خارجه ایران و عراق بر افزایش تلاش ها برای توقف نسل کشی در غزه

به گزارش تینو مدرن، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فواد حسین وزیر خارجه جمهوری عراق، امروز سه شنبه به صورت تلفنی گفت وگو و تبادل نظر کردند.

در این تماس تلفنی که در ادامه تبریکات وزیر امور خارجه به وزرای خارجه کشورهای اسلامی و در آغاز ماه مبارک رمضان صورت گرفت، دو طرف درباره مناسبات عالی دوجانبه ایران و عراق گفت وگو و بر ادامه روند رو به رشد روابط و پیگیری و اجرای توافقات روسای دو کشور تاکید کردند.

در این گفت وگوی تلفنی همچنین طرفین با اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در حاشیه نشست سران اوپک گازی در الجزایر، آخرین وضعیت روابط ممتاز دو جانبه را بررسی کردند و بر افزایش رایزنی ها بین دو کشور و تقویت همکاری ها در راستای استقرار و تثبیت امنیت در منطقه تاکید کردند.

در ادامه این گفت وگوی تلفنی طرفین آخرین تحولات غزه را مورد بررسی قرار داده و بر افزایش تلاش ها و تحرکات سیاسی برای توقف نسل کشی در غزه و ارسال سریع کمک های بشردوستانه تاکید کردند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید وزیران خارجه ایران و عراق بر افزایش تلاش ها برای توقف نسل کشی در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید وزیران خارجه ایران و عراق بر افزایش تلاش ها برای توقف نسل کشی در غزه"، کلیک کنید.