بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت روز جمهوری اسلامی

بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت روز جمهوری اسلامی

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی بیانیه ای به مناسبت یوم الله 12 فروردین با گرامی داشت «روز جمهوری اسلامی» و یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی ایران، با مقام معظم رهبری مدّظلّه العالی تجدید بیعت کرده است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تینو مدرن، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی بیانیه ای به مناسبت یوم الله 12 فروردین با گرامی داشت «روز جمهوری اسلامی» و یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی ایران، با مقام معظم رهبری مدّظلّه العالی تجدید بیعت کرده و تاکید می کند که این شورا در حل مسایل علم و آموزش، فرهنگ و اجتماعی و خانواده و زنان تمام تلاش خود را به کار بسته و در مسیر قرارگاهی شدن با مشارکت حداکثری مردم در کارزار بزرگ جنگ فرهنگی گام های استوار خود را برداشته است و از تمام گروه های مردمی برای همکاری هر چه بیشتر با این شورا در مراحل راه بینی، راهبردی، راهبری و راه سنجی دعوت به عمل می آورد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

وَ نُریدْ اَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الاَْرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ اَیِمَّهً وَ نَجْعَلُهُمُ الْوارِثینَ (سوره مبارکه القصص آیه 5)

انقلاب اسلامی شکوهمند ایران پس از مبارزات طولانی و با رهبری الهی حضرت امام خمینی(ره)، تقدیم شهدای گلگون کفن و مجاهدت های فراوان مردم در راه خدا و در 22 بهمن 1357 به پیروزی رسید، در فاصله بسیار کوتاه 2 ماهه پیروزی انقلاب برخلاف بسیاری از جریان های متداول، با هدایت امام راحل(ره) در یک همه پرسی فراگیر و با مشارکت بی نظیر و تاریخی که در روزهای 10 و 11 فروردین 1358 برگزار شد و نتیجه آن در تاریخ 12 فروردین 1358 اعلام شد، نوع حکومت جدید را با خواست مردم تعیین شد و مردم ایران در این روز به یادماندنی حکومت جمهوری اسلامی را برگزیدند و این حکومت میراث تمدن اسلام و ایران پس از دوران پر فراز و نشیب مبارزات تاریخی مردم ایران برای رسیدن به این خواسته مقدّس بوده است.

یوم الله 12 فروردین که به تعبیر امام خمینی(ره) روز نخستین استقرار حکومت الله است و به فرموده ایشان از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملّی ماست، روز فرخنده پیروزی ملّت با عظمت ایران است که با استقرار این نظام مقدّس؛ جمهوری اسلامی ایران امید مستضعفان جهان و نماد مبارزه با سلطه در جهان شد.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسیر تاریخ در جهان را تغییر داد و کشور ایران که رییس جمهور وقت آمریکا (در زمان طاغوت) آن را جزیره ثبات نامیده بود به کانون مبارزه با استبداد در جهان تبدیل شد و امروز پس از گذشت چند دهه از این پیروزی بزرگ، آمریکا و هم پیمانان خود همچنان سعی باطل در انکار شکست سیاست های خود در قبال ایران و عظمت مردم آن دارند.

جمهوری اسلامی ایران امروز با حکمرانی حکیمانه رهبر معظّم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظلّه العالی به رغم تمام دشمنی ها؛ موفقیت های فراوان و پیشرفت های چشمگیری را داشته است و یک قدرت بزرگ در جهان شده است و هر روز در مسیر حرکت به سمت قلّه های افتخار و قوی شدن با تکیه به ذات مقدّس ربوبی و حمایت مردم، پر قدرت تر از قبل گام خواهد برداشت.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با گرامی داشت «روز جمهوری اسلامی» و یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی ایران، با مقام معظم رهبری مدّظلّه العالی تجدید بیعت کرده و تاکید می کند که این شورا در حل مسایل علم و آموزش، فرهنگ و اجتماعی و خانواده و زنان تمام تلاش خود را به کار بسته و در مسیر قرارگاهی شدن با مشارکت حداکثری مردم در کارزار بزرگ جنگ فرهنگی گام های استوار خود را برداشته است و از تمام گروه های مردمی برای همکاری هر چه بیشتر با این شورا در مراحل راه بینی، راهبردی، راهبری و راه سنجی دعوت به عمل می آورد.

امید است با استمرار توفیقات این نظام مقدّس شاهد استقرار جامعه اسلامی و دست یابی به تمدن نوین اسلامی و طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت روز جمهوری اسلامی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت روز جمهوری اسلامی"، کلیک کنید.