بورل: باید «ستونی اروپایی» در داخل ناتو ایجاد کنیم

بورل: باید «ستونی اروپایی» در داخل ناتو ایجاد کنیم

مسیول سیاست امنیتی و خارجی اتحادیه اروپا امروز سه شنبه پیشنهاد کرد که متحدان اروپایی در ناتو در صورتی که واشنگتن از حمایت نظامی از اروپا سر باز زد، خود باید به فکر اینجاد یک هسته دفاعی باشند.

به گزارش تینو مدرن، جوزپ بورل در کنفرانسی در بروکسل گفت: بهترین پاسخ برای تامین امنیت و دفاع از خود، ایجاد ستون و ساختاری اروپایی در داخل خود ناتو است زیرا هیچ جایگزینی برای ناتو در دفاع ارضی از اروپا وجود ندارد.

بورل در گردهمایی سالانه با عنوان «ماموریت جدید اروپا: تامین امنیت شهروندان خود در برابر همه تهدیدها در بروکسل» هشدار داد که ممکن است ایالات متحده در آینده نزدیک در کنار اروپا نباشد.

دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا بارها پیشنهاد کرده است که در صورت انتخاب مجدد، ایالات متحده ممکن است از متحدانی که به اندازه کافی برای دفاع از خود هزینه نکرده اند، دفاع نکند.

بورل در ماه فوریه از ترامپ انتقاد کرد و گفت که ناتو یک ایتلاف تکه پاره نیست که بسته به مزاج هر کسی که در کاخ سفید است کار کند.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورل: باید «ستونی اروپایی» در داخل ناتو ایجاد کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورل: باید «ستونی اروپایی» در داخل ناتو ایجاد کنیم"، کلیک کنید.