بدترین ترکیبات با گلاب

بدترین ترکیبات با گلاب

تینو مدرن:

در حالی که مخلوط گلاب و گلیسیرین می تواند برای افرادی که پوست خشک دارند مفید باشد، برخی از مواد برای مخلوط کردن با گلاب مناسب نیستند. در زیر روش صحیح استفاده از گلاب و همچنین بدترین ترکیبات مخلوط کردن با گلاب را مشخص می کنیم.

چگونه از گلاب استفاده کنیم؟

برای استفاده از گلاب کافی است چند قطره از آن را روی پنبه بریزید. اما ابتدا باید صورت خود را با یک شوینده یا شوینده صورت بشویید و سپس یک پد پنبه ای آغشته به گلاب را روی صورت خود ماساژ دهید.

این به بهبود پوست صورت شما کمک می کند، که در روال زیبایی شما بسیار مهم است. حالا رُز میست ها هم وارد بازار شده که بعد از اتمام آرایش می توان روی صورت اسپری کرد.

بدترین ترکیب با گلاب

گلاب به طور طبیعی به پوست آسیب نمی رساند زیرا PH پوست تغییر نمی کند. اما اگر همین گلاب با مواد اشتباه مخلوط شود به پوست شما آسیب می رساند. بدترین ترکیبات برای مخلوط کردن با گلاب عبارتند از:

1. گلاب با اسانس

برخی از افراد از گلاب همراه با اسانس استفاده می کنند، اما اگر فردی به ترکیبات عطر حساسیت داشته باشد یا از آسم و درماتیت آتوپیک رنج می برد، پوست او به این ترکیب دوگانه واکنش منفی نشان می دهد.

2. گلاب با آب شیرین

جوش شیرین به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی شناخته شده و دارای خواص ضد باکتریایی است. در صورت استفاده موضعی، جوش شیرین می تواند به کاهش باکتری های آکنه کمک کند. اما جوش شیرین هرگز نباید با گلاب استفاده شود، زیرا چنین ترکیبی به طور مستقیم PH پوست را تغییر می دهد و خشکی و حساسیت پوست را افزایش می دهد.

3. گلاب با سرکه

سرکه به روشن شدن پوست کمک می کند و همچنین از آکنه و جوش جلوگیری می کند، اما استفاده از آن با گلاب می تواند باعث تغییر در PH پوست شود.

4. گلاب با آبلیمو

آبلیمو سرشار از ویتامین C است و گاهی برای درمان آکنه استفاده می شود. برخی افراد نیز ترجیح می دهند گلاب را با آب لیموترش ترکیب کنند، اما این ترکیب دوگانه PH پوست را تغییر می دهد و به سد محافظ پوست آسیب می رساند.

منبع: سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بدترین ترکیبات با گلاب" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بدترین ترکیبات با گلاب"، کلیک کنید.