بایدن: فکر می کنم نتانیاهو به حرفم گوش می کند

بایدن: فکر می کنم نتانیاهو به حرفم گوش می کند

رییس جمهور آمریکا با وجود ارایه تسلیحات ساخت این کشور به رژیم صهیونیستی و استفاده از آنها علیه غیرنظامیان نوار غزه، گفت که فکر می کند نخست وزیر این رژیم به توصیه های او درباره این جنگ گوش می کند.

به گزارش تینو مدرن، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا که از ابتدای جنگ غزه به حمایت های تمام عیار از جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در نوار غزه با توجیه «حق» متحد اصلی خود برای «دفاع از خود» ادامه داده است، در گفت وگویی مطرح کرد که «فکر می کند» بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به توصیه های او گوش می کند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که بایدن در گفت وگویی با شبکه ای بی سی با اشاره به نتانیاهو گفت: فکر می کنم او به من گوش می کند.

رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که برنامه ای برای عملیات زمینی گسترده در شهر رفح، واقع در جنوب غزه دارد که بیش از یک میلیون نفر از آوارگان غزه در آن پناه گرفته اند.

اگرچه این عملیات آغاز نشده است، ارتش اشغالگر با وجود ابراز نگرانی های بین المللی درباره این حمله و حکم دادگاه بین المللی دادگستری (دادگاه لاهه) که این رژیم را از حمله به رفح بازمی داشت، در هفته های گذشته، چادرهای آوارگان رفح را بمباران کرد.

با این وجود، بایدن گفت: آن ها قرار بود باتمام توان به رفح بروند و به سراسر رفح حمله کننود به داخل شهر بروند و به آن حمله کنند و با تمام توان پیش بروند. هنوز این کار را نکرده اند.

این اظهارات بایدن در حالی است که رژیم صهیونیستی تا کنون، در حملات کورکورانه خود در نوار غزه، اماکن غیرنظامی، از جمله مسجد، کلیسا، بیمارستان، ساختمان های مسکونی و اردوگاه های آوارگان و پناهندگان را هدف قرار داده است.

گزارش ها حاکی از وابستگی شدید رژیم صهیونیستی در تامین تسلیحات و مهمات و حفظ زیرساخت های نظامی خود به متحد اصلی اش آمریکا است که این موضوع، نقش پررنگ دولت بایدن در این جنایت های جنگی علیه فلسطینیان نوار غزه را آشکار می سازد.

در همین راستا، شبکه سی ان ان پس از حمله رژیم صهیونیستی به چادر آوارگان در رفح، گزارش داد که در این حمله، از بمب های ساخت آمریکا استفاده شده بود.

در ویدیوی به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی که سی ان ان با تطبیق جزییات، از جمله تابلوی ورودی اردوگاه و کاشی های روی زمین، آن را در همان صحنه قرار داده است، دم یک بمب با قطر کوچک GBU-39 (SDB) ساخت ایالات متحده قابل مشاهده است.

حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه با هدف ادعایی «نابودی حماس» و پس از عملیات «طوفان الاقصی» توسط این گروه جنبش مقاومت علیه رژیم صهیونیستی در 7 اکتبر، بیش از هشت ماه است که ادامه دارد و اکثر قربانیان آن غیرنظامیان بوده اند. 

بیش از36 هزار تن از مردم غزه بر اثر این حملات به شهادت رسیده اند و اکثر شهدا زنان و کودکان هستند. همچنین 85 درصد از جمعیت غزه در شرایطی آواره شده اند که این شهر در محاصره انسانی قرار دارد و 60 درصد از زیرساخت های حیاتی آن از بین رفته است. تلاش های بین المللی و منطقه ای برای رسیدن به توافق آتش بس میان طرفین ادامه دارد.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایدن: فکر می کنم نتانیاهو به حرفم گوش می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایدن: فکر می کنم نتانیاهو به حرفم گوش می کند"، کلیک کنید.