ایلان ماسک مشاور رییس جمهور ترامپ می شود؟

ایلان ماسک مشاور رییس جمهور ترامپ می شود؟

ترکیب بالقوه دولت دوم دونالد ترامپ، از زمانی که این رییس جمهور سابق آمریکا سومین تلاش خود برای ورود به کاخ سفید را آغاز کرد، موضوعی مورد توجه بوده است، اما ظاهرا چنین دولت بالقوه ای ممکن است شامل چهره هایی مانند «ایلان ماسک» باشد.

به گزارش تینو مدرن، به گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» ماسک که مالک تسلا و شبکه اجتماعی ایکس و همچنین بنیانگذار اسپیس ایکس است، در حال مذاکره با «دونالد ترامپ» رییس جمهور سابق درباره تصدی نقش مشاور در کاخ سفید و در دولت دوم ترامپ است.

طی چند روز گذشته ایلان ماسک بارها در «ایکس» (توییتر سابق) تصاویری از ترامپ منتشر کرده و به نوعی ریاست جمهوری دوم او را تبلیغ و از دنبال کنندگان خودش، نظرشان را در مورد ترامپ می پرسید.

منابع وال استریت ژورنال هشدار دادند که مذاکرات به هیچ وجه در مراحل پیشرفته نیست و حتی اگر ترامپ بتواند در انتخابات پیروز شود، ممکن است به تصدی سمت رسمی از سمت ماسک منجر نشود. اما این گفت وگوها ادامه اتحاد رییس جمهور سابق آمریکا با رهبران تجاری محافظه کار را نشان می دهد.

گفته می شود که ترامپ و ماسک چندین بار در ماه تلفنی صحبت می کنند و غول تسلا با متحد خود در مارالاگو تماس دارد، آن هم با تلفن شخصی ترامپ. این دو درباره موضوعاتی از جمله فناوری، نیروی فضایی ایالات متحده و تقلب رای دهندگان – موضوع مورد علاقه ترامپ که به توطیه های مدنظر او درباره انتخابات 2020 مربوط می شود –  بحث کرده اند.

ترامپ و ایلان ماسک قبلا پس از کناره گیری این میلیاردر آمریکایی از شورای مشورتی فناوری کاخ سفید در اواسط سال 2017، تنشی پیدا کردند که مربوط به پایان یافتن مشارکت ایالات متحده در توافقنامه آب و هوایی پاریس توسط دولت ترامپ بود.

پایان خبر تینو مدرن  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایلان ماسک مشاور رییس جمهور ترامپ می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایلان ماسک مشاور رییس جمهور ترامپ می شود؟"، کلیک کنید.