امیرعبداللهیان: صرفا منشا حمله به سفارت ایران را هدف قرار دادیم

امیرعبداللهیان: صرفا منشا حمله به سفارت ایران را هدف قرار دادیم

به گزارش تینو مدرن، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی ها و ملاقات های دیپلماتیک خود در نیویورک، با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفت وگو کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی ایران، عملیات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علیه مواضع نظامی رژیم متجاوز صهیونیستی در چهارچوب دفاع مشروع و حقوق بین الملل را تشریح کرد و گفت: با وجودی که ایران قادر بود این عملیات را در شعاع گسترده تری انجام دهد، صرفاً آن بخش از مواضع نظامی رژیم صهیونیستی هدف قرار داده شد که از آنجا حمله به سفارت کشورمان در دمشق صورت گرفته بود.

امیرعبداللهیان ضمن تشکر از تلاش های دبیرکل سازمان ملل متحد در کمک به مردم فلسطین افزود: ناکارآمدی شورای امنیت و عدم محکومیت حمله رژیم اسراییل به سفارت ایران در دمشق، موجب شد تنها گزینه ای که در برابر کشورم باقی بماند، دفاع مشروع از خود و تنبیه رژیم صهیونیستی بود.

وزیر امور خارجه ایران ضمن یادآوری این که امنیت منطقه برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسزایی برخوردار است، تاکید کرد که رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و متحدانش در حال قتل عام و نسل کشی کودکان و زنان بی دفاع فلسطینی در غزه است.

امیرعبداللهیان از رویکرد و تلاش های مثبت دبیرکل سازمان ملل متحد برای توقف جنگ علیه غزه و ارسال کمک های انسان دوستانه برای مردم فلسطین قدردانی کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتکارات و تلاش های دبیر کل سازمان ملل متحد در تحقق امنیت پایدار در منطقه استقبال می کند.

در این دیدار، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد نیز با اشاره به عملیات جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم اسراییل، خواستار تداوم خویشتن داری از سوی طرف های درگیر در مناقشات منطقه شد.

دبیرکل سازمان ملل متحد بار دیگر هر گونه حمله و تعرض به اماکن دیپلماتیک را به شدت محکوم و تاکید کرد اماکن دیپلماتیک باید از مصونیت برخوردار باشند.

گوترش در این این دیدار همچنین ضمن تاکید بر مخاطرات ناشی از گسترش دامنه تنش ها در منطقه، اظهار داشت که سازمان ملل متحد خواستار تنش زدایی در منطقه است و تمام تلاش خود را برای کمک به برقراری صلح و امنیت به کار می گیرد.

دبیر ل سازمان ملل متحد خاطر نشان کرد: در حال حاضر تمرکز جامعه بین المللی بر آتش بس فوری در غزه و پایان فوری جنگ متمرکز می باشد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان: صرفا منشا حمله به سفارت ایران را هدف قرار دادیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان: صرفا منشا حمله به سفارت ایران را هدف قرار دادیم"، کلیک کنید.