السودانی در دیدار با احمدیان: به اصول حسن همجواری پایبندیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین تینو مدرن، محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق امروز دوشنبه میزبان علی اکبر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بود.

السودانی تاکید کرد که عراق، برای حفظ ثبات و برقراری آرامش، تلاش زیادی کرده است و این مسیله را منفعت مشترک برای ملتهای منطقه می داند.

دفتر نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای خبر داد، السودانی در این دیدار، با هر اقدام یکجانبه که با اصول بین الملل و احترام متقابل به حاکمیت کشورها در تضاد است، اعلام مخالفت کرد.

السودانی در دیدار با احمدیان: به اصول حسن همجواری پایبندیم

 

نخست وزیر عراق در عین حال گفت که این کشور پابندی خود را به اصول حسن همجواری و برقراری بهترین روابط با کشورهای منطقه ثابت کرده است، ولی در عین حال در خصوص حاکمیت و امنیت عراق، با هیچ کس تعارف ندارد.

احمدیان نیز گفت که جمهوری اسلامی ایران، به امنیت و ثبات عراق پایبند است و تمایل دارد بر اساس توافقنامه امنیتی مشترک بین تهران و بغداد عمل کند؛ به نحوی که امنیت دو کشور همسایه تامین شود.

السودانی در دیدار با احمدیان: به اصول حسن همجواری پایبندیم

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان صبح امروز وارد بغداد شد. منابع عراقی گزارش دادند که «عصام السعدی» معاون مشاور امنیت ملی عراق در بدو ورود احمدیان به بغداد از او استقبال کرده است.

یک منبع آگاه گفت که این سفر یک روزه خواهد بود و دبیر شورای عالی امنیت ملی با نخست وزیر و تعدادی دیگر از مقامات عراقی دیدار خواهد کرد

 این اولین سفر علی اکبر احمدیان به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به بغداد است.  

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "السودانی در دیدار با احمدیان: به اصول حسن همجواری پایبندیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "السودانی در دیدار با احمدیان: به اصول حسن همجواری پایبندیم"، کلیک کنید.