اشاره دوباره زلنسکی به احتمال مذاکره با روسیه

اشاره دوباره زلنسکی به احتمال مذاکره با روسیه

رییس جمهور اوکراین برای دومین بار در یک ماه گذشته به مسیله مذاکره با روسیه پرداخت و آن را ممکن دانست.

به گزارش تینو مدرن، «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین بار دیگر آغاز مذاکرات صلح روسیه و اوکراین برای پایان جنگ را ممکن دانست.

زلنسکی در گفت وگو با یک روزنامه نگار فرانسوی با اشاره به نشست صلح اوکراین که قرار است در ماه ژوین به میزبانی سوییس برگزار شود، گفت: «فکر می کنم اگر همه ما (در نشست سوییس) اتفاق نظر داشته باشیم، سندی را با دست کم سه ماده آماده می کنیم تا مورد بررسی قرار گیرد. اگر تمام دنیا متقاعد شود که این مفاد عادلانه هستند، راهی پیدا می کنیم تا روسیه آن را بپذیرد.»

رییس جمهور اوکراین در اواخر ماه میلادی گذشته هم در گفت وگویی از خواسته پیشین خود برای بازگشتن مرزهای دو کشور به وضعیت 1991 (پس از فروپاشی شوروی) عقب نشینی کرده و گفته بود مذاکرات می تواند بدون تحقق این شرط هم برگزار شود. او در آن زمان گفت اگر اوکراین بتواند وضعیت مرزهای 2022 (پیش از آغاز جنگ) را احیا کند، روسیه حاضر به مذاکره خواهد شد.

زلنسکی در گفت وگوی امروز خود با بیان اینکه نمی خواهد روسیه «تنها طرح دیپلماتیک کارآمد و توانای موجود برای پایان جنگ را نابود کند» گفت از کشورهای شرکت کننده در نشست صلح سوییس درخواست خواهد کرد تا مسکو را به پذیرش شروط کی یف وادار کنند.

در 15 و 16 ژوین (26 و 27 خرداد) حدود 120 نفر از سران کشورهای جهان در سوییس گرد هم می آیند تا درباره صلح اوکراین گفت وگو کنند؛ اما وزیر خارجه سوییس اعلام کرده است که نمایندگان روسیه به این کنفرانس دعوت نخواهند شد.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اشاره دوباره زلنسکی به احتمال مذاکره با روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اشاره دوباره زلنسکی به احتمال مذاکره با روسیه"، کلیک کنید.