اردوغان: تابستان آینده امنیت کامل مرزهایمان با عراق را فراهم می کنیم

اردوغان: تابستان آینده امنیت کامل مرزهایمان با عراق را فراهم می کنیم

رییس جمهور ترکیه از تامین امنیت مرزهای این کشور با عراق و تکمیل اقدامات در سوریه در تابستان آینده خبر داد.

به گزارش تینو مدرن، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه امروز -دوشنبه- در یک ضیافت افطار با سربازان ارتش این کشور در آنکارا، گفت: در تابستان آینده امنیت تمام مرزهایمان با عراق را فراهم خواهیم کرد.

بر اساس گزارش آناتولی، وی تاکید کرد: هدف ما این است که به فرزندان ترکیه کشوری خالی از تروریسم و کشوری که راهش روشن باشد، تحویل دهیم.

اردوغان افزود: برخورداری ترکیه از ارتش قوی گزینه نیست بلکه یک ضرورت است. دولت، ملت و ارتش ترکیه باید همواره بازدارندگی خود را در بالاترین سطح حفظ کنند.

وی با تاکید بر تامین امنیت مرزهای این کشور با عراق در تابستان آینده، خاطرنشان کرد: بی شک اقدامات خود در سوریه را نیز تکمیل خواهیم کرد.

اخیرا هیات بلندپایه ترکیه ای به ریاست «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه با حضور یاشار گولر، وزیر دفاع و ابراهیم کالن، رییس سرویس اطلاعات ترکیه، به بغداد سفر کرد.

طبق گزارش میدل ایست نیوز، طرفین با انتشار بیانیه مشترکی تاکید کردند که در این مذاکرات «مواضع مشترک در قبال تحولات منطقه ای و چالش ها در روابط دوجانبه» و «تدارکات جاری برای سفر رییس جمهور ترکیه به بغداد بعد از ماه مبارک رمضان که قرار است جهشی بزرگ در سطح روابط 2 کشور باشد»، بررسی شد.

این بیانیه افزود که 2 طرف توافق کردند، تلاش برای رسیدن به تدوین یادداشت تفاهم ایجاد چارچوبی برای ابعاد گوناگون روابط افزایش یابد و کمیته های دایم مشترکی که به صورت تخصصی در عرصه مبارزه با تروریسم، بازرگانی، کشاورزی، انرژی، آب، بهداشت و حمل ونقل فعالیت کنند، تشکیل شود.

در این بیانیه آمده است که طرفین بر اهمیت حفظ یکپارچگی سیاسی و حاکمیت ارضی عراق تاکید کردند و حزب کارگران کردستان را تهدید امنیتی برای عراق و ترکیه و حضور آن را خلاف قانون اساسی عراق دانستند و اقدامات لازم برای مقابله با این گروه را بررسی کردند.

پایان خبر تینو مدرن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان: تابستان آینده امنیت کامل مرزهایمان با عراق را فراهم می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان: تابستان آینده امنیت کامل مرزهایمان با عراق را فراهم می کنیم"، کلیک کنید.