ابلاغ اعتراض ایران به سفیر کویت در تهران

ابلاغ اعتراض ایران به سفیر کویت در تهران

به گزارش تینو مدرن، در پی رویکرد دولت کویت در هفته های اخیر برای طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه ای، محمد علی بک دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه امروز (پنجشنبه) سوم اسفند ماه در دیدار با بدر المنیخ سفیر دولت کویت در تهران مراتب اعتراض و ناخرسندی جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این رویکرد به وی ابلاغ کرد.

در این ملاقات مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به سوابق مذاکراتی بین دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توافق درخصوص این موضوع در فضای همکاری و احترام به منافع و مصالح مشترک قابل دسترسی است.

علی بک افزود: بدون شک طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه های مختلف و رسانه ها نمی تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شده و هیچ گونه حقی برای طرف بیان کننده این مواضع ایجاد نخواهد کرد.

دستیار وزیر امور خارجه همچنین بر آمادگی ایران برای انجام دور جدید گفت وگوها با دولت کویت در فضای دوستانه و با هدف رسیدن به یک راه حل مرضی الطرفین تاکید کرد.بدر المنیخ سفیر دولت کویت نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و تصمیم دولت کویت برای گسترش روابط بین دو کشور گفت که مراتب مورد نظر را در اولین فرصت به مراجع ذیربط دولت کویت منتقل خواهد کرد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابلاغ اعتراض ایران به سفیر کویت در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابلاغ اعتراض ایران به سفیر کویت در تهران"، کلیک کنید.