آمریکا شدیدترین لوایح را علیه ایران تصویب کرد

آمریکا شدیدترین لوایح را علیه ایران تصویب کرد

به گزارش تینو مدرن مجلس نمایندگان آمریکا بدون در نظر گرفتن حق مشروع ایران برای پاسخ دادن به اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی، در پی عملیات “وعده صادق” ایران علیه اراضی اشغالی، چند لایحه ضدایرانی را تصویب کرد، اما هنوز مشخص نیست که سنا اقدامی در ارتباط با آن انجام دهد.

نشریه آمریکایی پولیتیکو در این باره گزارش داد که این لوایح شامل قطعنامه ای است که شعار ” از نهر تا بحر فلسطین آزاد می گردد” را “آشکارا یهودی ستیزانه” اعلام کرده و خواستار محکومیت آن است.

به نقل از تینو مدرن قانون “پاسخگو کردن مقامات ارشد ایران” نیز از جمله لوایح تصویب شده است که خواستار ارایه گزارشی درباره دارایی های مقامات ارشد ایرانی است.

لایحه دیگر “قانون پاسخگویی درباره تحریم های ایران” است که هدف جلوگیری از دور زدن تحریم ها علیه ایران را دنبال می کند.

“قانون تقویت ابزارها برای مقابله با استفاده از سپر انسانی” که امکان اعمال تحریم علیه نهادهایی را فراهم می سازد که از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

“قانون منع قاچاق کاپتاگون” نیز از دیگر موارد تصویب شده توسط مجلس نمایندگان آمریکا است که به موجب آن، علیه نهادهای تولیدکننده یا تسهیل کننده توضیع محرکی ترکیبی به نام کاپتاگون تحریم اعمال می شود.

افزون بر این، صادرات فناوری های ساخت آمریکا به ایران، به طور دایمی با تصویب “قانون عرضه نکردن تکنولوژی برای اقدامات تروریستی” ممنوع می شود.

“قانون پاداش ندادن به گروگان گیرها” نیز آمریکا را از پذیرفتن مقامات تحریم شده در نشست های سازمان ملل متحد منع می سازد.

“قانون تحکیم تحریم های ایران” نیز تصویب شد که برخی تحریم ها علیه ایران را دایمی می کند.

قطعنامه ای نیز تصویب شده است که از اتحادیه اروپا می خواهد “سریعا” سپاه پاسداران ایران را سازمانی تروریستی اعلام کند.

هنوز نشانه ای مبنی بر قصد سنا برای اقدامی در راستای عملی کردن هر یک از این تدابیر وجود ندارد.

اقدام ضد ایرانی مجلس نمایندگان آمریکا در پی این انجام شده است که ایران، شامگاه شنبه، عملیات «وعده صادق» را علیه رژیم صهیونیستی و در پاسخ به اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق اجرا کرد. ایران این حمله را حق مشروع خود برای پاسخ به اقدامات متجاوزانه علیه منافع خود و در چارچوب منشور 51 سازمان ملل دانسته است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، قبل از ساعت 3 بامداد یکشنبه، سیل پهپادهای شاهد 136 و موشک های بالستیک ایران را به آسمان سرزمین های اشغالی شلیک کرد که گنبد آهنین را درگیر کردند. بسیاری از موشک ها از این سپر دفاعی عبور کرده و به اهداف مورد نظر برخورد کردند. هدف موشک های سپاه، پایگاه های ارتش رژیم صهیونیستی در نقب در جنوب سرزمین های اشغالی بود.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا شدیدترین لوایح را علیه ایران تصویب کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا شدیدترین لوایح را علیه ایران تصویب کرد"، کلیک کنید.